Anička Kovářová po roce znovu dvojnásobnou vicemistryní České republiky

9.6.2024

Druhý červnový víkend proběhla žákovská mistrovství republiky. V Olomouci závodili starší žáci ve věku 13 a 14 let, plavecký klub Bohumín reprezentovali Anna Kovářová a Matyáš Menšík. Znojmo současně hostilo dvanáctileté plavce. Skvělou zprávou je, že se na závody dokázali kvalifikovat všichni čtyři naši závodníci v tomto věku.

Při bližším hodnocení obou šampionátů nelze než začít fantastickým představením třináctileté Aničky Kovářové. Poté co jsme takticky vynechali polohovou čtyřstovku, která mistrovství zahajovala, představila se ve svém hlavním závodě na 100 metrů prsa. Jakkoliv nepatřila mezi hlavní kandidátky medaile, po senzačním výkonu získala stříbro. Odpoledne na dvojnásobné trati nastupovala s o poznání větším sebevědomím a i tentokrát finišovala druhá. Dvěma stříbry obhájila své loňské postavení druhé nejlepší prsařky v kategorii. Anička se již od čtvrtka představí na mistrovství republiky dospělých, kde se dokázala nominovat i přes svůj nízký věk. Tím však její jízda nekončí. Týden po seniorském šampionátu bude usilovat o další velkou medaili na Letní olympiádě dětí a mládeže v Českých Budějovicích, kde bude spolu s Eliškou Figurovou reprezentovat nejen náš klub, ale celý Moravskoslezský kraj.

Matyáš Menšík, který většinu jarní části sezóny laboroval se zraněním, v Olomouci dosáhl v závodě na 200 m motýlek na 24. místo.

Ve Znojmě jsme nejlepších výsledků docílili ve znakových disciplínách. V delší dvousetmetrové dohmátl David Adámek 14., na poloviční trati 16. David se dále představil v kraulových závodech na 50, 100 a 200 metrů. Stejně jako David, finišovala na stovce znak 16. i Noelie Kubíková. Dvojnásobná trať ji sice přinesla „až“ 28. místo, přesto je výkonnostní vzestup Noelky v posledních měsících obdivuhodný. Uvidíme, kam až se dokáže posunout v dalších závodech. Klára Šmuková se do Znojma nominovala na dvoustovku motýlek, stovku polohově a padesátku volně. Nejlepšího výsledku dosáhla 24. místem hned v prvním závodě. Sabina Dudková zvítězila už tím, že se po velkých zdravotních problémech spojených s hospitalizací v nemocnici místo účasti na květnových nominačních závodech, na mistrovství vůbec představila.  28. místo na nejkratší trati volným způsobem tak má úplně jinou hodnotu, než by mělo za jiných okolností.

Všem šesti zmiňovaným plavcům moc děkujeme za reprezentaci a spoustu radosti, kterou nám svými výkony přinesli.

Zpět

Partneři a sponzoři

děkujeme naším sponzorům