Úspěchy na Oceláckém triatlonu

2.6.2024

V sobotu 1. června se ve Vrbici konal tradiční Ocelácký triatlon. Náš klub reprezentovali jak naši mládežničtí plavci ze závodních skupin, tak trenéři a dokonce i rodiče. Nadto se závodu zúčastnilo v žákovských kategoriích několik závodníků, kteří u nás plavou v kondičních skupinách.

Byli to právě naši členové, kteří o sobě dali vědět napříč kategoriemi. Vojta Aradský ovládl nejstarší dětskou mezi chlapci. Eliška Figurová doběhla do cíle dokonce ještě o pár vteřin před Vojtou, což jí přineslo druhé místo celkově i mezi dívkami. Eliška bude náš kraj v triatlonu reprezentovat i na blížící se olympiádě dětí a mládeže v Českých Budějovicích. Těsně za stupni v kategorii nejstarších dívek finišovaly čtvrtá Tereza Czerná a pátá Anna Aradská, nedaleko za nimi pak doběhla do cíle Klára Kaletová. V o stupínek mladší kategorii náš klub reprezentovala čtvrtá dívka výsledkové listiny, Klára Šmuková.

V závodech dětí se objevili i nadšenci, kteří u nás trénující v kondičních skupinách: Lukáš a Lucka Laubrovi a Vojta Novák.

 Rovněž v hlavním závodě jsme měli výrazné zastoupení co do počtu, tak úspěchů. Rodina Czerných dále bodovala v mužské i ženské juniorské kategorii. Andrea Czerná, bohumínská odchovankyně a toho času plavkyně KPS Ostrava, ovládla klání juniorek. Vlastimil Czerný, oblíbený trenér PK Bohumín, doběhl celkově patnáctý, díky čemuž obsadil druhé místo mezi muži ve věku 40 – 49 let. Cílem proběhla i šéfka našeho úspěšného klanu Aradských, Karolína Aradská, mezi sobě rovnými desátá. A ač nezávodila pod naší hlavičkou, zmínit zaslouží i další „klubová“ mamina, Radka Kaletová, vítězka ve své věkové kategorie.

 A závěrem úspěch největší. Adam Kohan, druhý ze zúčastněných trenérů PK Bohumín, proťal cílovou pásku jako druhý účastník celkově. Jelikož tím prvním byl věkem stále ještě junior, stal se Adam zároveň vítězem v nejprestižnější kategorii mužů 19 až 39 let.

Zpět

Partneři a sponzoři

děkujeme naším sponzorům