Ostravská vlnka plná úsměvů a radosti

17.5.2024

V pátek 10. května se v Havířově konala Ostravská vlnka. Plavecký závod, jehož hlavním úkolem je rozdávat radost začínajícím plavcům a jejich pyšným rodičům, splnil do puntíku svůj účel. Jednak na zcela zaplněnou tribunu přilákal rekordní počet diváků. Především pak ale rozradostnil tváře takřka dvou stovek přítomných dětí, které vedle skvělého pocitu z překonání závodní tratě, potěšilo i závěrečné ocenění medailí a dárkovým balíčkem.

Bohumín reprezentovaly v konkurenci dětí z Ostravy, Karviné, Havířova a Třince a ve skvělé atmosféře necelé čtyři desítky dětí, z nichž mnohé budou na vydařený mítink vzpomínat jako na svůj vůbec první závod v životě. Jakkoliv tentokrát naprosto odpadl tlak na zaplavaný čas, dokonalé technické provedení, nebo dosažené umístění, přirozená soutěživost děti hnala k co možná nejlepším výsledkům.

A jaké ty výsledky byly? Matěj Adámek, Mariana Bulavová, Šimon Korauš, Eda Kovář, Valerie Veronesi a Terka Vychodilová zvítězili ve svých věkových kategoriích v obou absolvovaných startech. Martin Gura, Milan Humlíček, Lukáš Muchowitz a Anežka Oršulíková nenašli přemožitele v jedné disciplíně. Svými výkony se na pomyslné stupně vítězů alespoň jednou dostali i Michal Boček, Lukáš a Lucka Laubrovi, Tomáš Lukáč, Tomáš Maneta, Albert Pieran, Evelína Pomklová, Mikuláš Prostějovský, Tereza Prouzová, Hugo Ratajský, Filip Smolka a Adéla Šmuková. Za statečné výkony si pak ocenění zaslouží i Eliška Bartečková, Nela Brisudová, Daniel Dendis, Charlie Drummey, Danilo Khomich, Pepík Kutnohorský, Maruška Le, Adam Mach, Laura Machálková, Valentina Michálková, Tomáš Návrat, Andreas a Tadeáš Olszowští a Vojta Rohel.

Pevně věříme, že děti závody motivovali k tomu, abychom se společně a ideálně ještě v hojnějším počtu, znovu potkali na příštích závodech, kterými budou v druhé polovině června tradiční klubové závody u nás na bazéně.

Výsledky Vlnka PK Bohumín.pdf (0.03 MB)

Výsledky Vlnka komplet.pdf (0.09 MB)

Zpět

Partneři a sponzoři

děkujeme naším sponzorům