Meziokresní přebory v záplavě medailových umístění

25.4.2024

V pátek 19. a v sobotu 20. dubna proběhly v Havířově meziokresní přebory v plavání. Z Bohumína dorazilo do tradičního dějiště plaveckých soutěží 57 reprezentantů. Vedle ostřílených plavců, kteří na různých mítincích tráví víkendy pravidelně, těch kteří si svou kondici závodně prověřují jednou, dvakrát ročně, zažívali mnozí svou úplně první závodní zkušenost mimo domovský bazén. Jakkoliv ambice měli bohumínští rozdílné, touha překonávat sebe sama a své dřívější časy, všechny spojovala. A co by to bylo za závodníky, kdyby alespoň ve skrytu duše nepošilhávali po stupních vítězů.

Mnohým se jejich přání vyplnila. Díky skvělým výkonům jsme se mohli radovat z více než šesti desítek medailových umístění. Úspěchy jsme sbírali v nejmladší kategorii sedmiletých Edou Kovářem i osmiletých Matějem Adámkem a úplnou závodnickou novickou Laurou Machálkovou. Devítileté plavce táhne obrovský talent Marián Aradský, který ve své kategorii nepoznal přemožitele a nadto porážel i o dva roky starší kluky. Spolu s ním na stupně dokráčel i Milan Humlíček. Mezi desetiletými se pak medailemi zaskvěli Dominik Linzer, Ondra Matula, Valérie Damková, Marie Galičáková, Viktorie Kubíková a na svých prvních závodech startující Hugo Ratajský.

Překonávali se ale i starší plavci. Za všechny si zaslouží zmínku výkony Noelie Kubíkové, která udělala v posledních měsících obrovský posun, díky čemuž si připsala svá první vítězství v kariéře. Vítězili i Tomáš Křenek, Eliška Kovářová, Anna Le a Eliška Figurová. A mezi vítěze a medailisty se zařadili i David Adámek, Anička Aradská, Vojta Aradský, Sabča Dudková, Kuba Gryc, Matyáš Herman, Klára Kaletová, Aňa Kohanová, Anička Kovářová, Michal Matoušek, Maty Menšík, Tonda Oršulík, Elen Pieranová, Markéta Rusková, Adéla Slaninová, Klárka Šmuková, Arteme Válek a Anička Vrla.

Poděkování za skvělou reprezentaci samozřejmě zaslouží i Nelča Drápelová, Martin Gura, Šimon Herman, Adéla Humlíčková, Nela Jordan, Adéla a Šimon Koraušovi, Adélka Krčmářská, Lukáš a Lucka Laubrovi, Valča Michálková, Natka Miklošová, Andreas a Tadeáš Olszowští, Lukáš Orlík, Evelína Pomklová, Mikuláš Prostějovský, Filip Smolka, Julie Sternadlová, Viliam Sztwiertnia, Marek Tauš a Petr Tesarczyk.

 

Výsledky PKBOH - mopž 24.pdf (0.03 MB)

Výsledky MOPŽ jaro 2024.pdf (0.17 MB)

Zpět

Partneři a sponzoři

děkujeme naším sponzorům