Marián Aradský zvítězil na Brněnském tučňáčku

22.1.2024

V sobotu 20. ledna proběhl v Brně nejkvalitněji obsazený závod nejmladších plavců v České republice, Brněnský tučňáček. Do Brna jsme vyslali sedm našich odchovanců ve věku osm až deset let. Jakkoliv se překonávali všichni, tak jedno jméno zazářilo mezi všemi. Nejmladší člen našeho úspěšného klanu Aradských, devítiletý Marián, dokázal zvítězit v závodě na 25 metrů znak, nadto přidal bronzovou medaili i na kraula. Po svém trenérovi Kubovi Grycovi a Matyáši Menšíkovi je Marián teprve třetím naším plavcem, který dokázal z Tučňáčka přivézt zlato!

Marián cílil především na znakový závod, ve kterém startoval po boku největších favoritů v poslední rozplavbě s ambicí na jednu z medailí. Jakkoliv papírové předpoklady úplně o zlatě nehovořily, realita předčila veškerá očekávání. Marián se díky skvělému, bojovnému výkonu dokázal před všechny své konkurenty prosmýknout a vybojoval přesvědčivé prvenství. Skvěle se pak prezentoval i v kraulovém závodě, kde dohmátl třetí a na motýlovi, kterého zvládl ve čtvrtém nejrychlejším čase.  V závodě 25 metrů prsa finišoval jedenáctý.

Vedle Mariána dosáhl v Brně na nejhodnotnější výsledek Matěj Adámek. Teprve osmiletý plavec finišoval ve spojené kategorii s o rok staršími chlapci na kraula ihned za Mariánem na fantastickém čtvrtém místě. K němu přidal pěkné 11. místo na znaka a 28. na prsa.

Prsař Ondra Matula (2014) se prosadil dle očekávání na padesátce prsama (7. místo). Úspěšně se však popasoval při své premiéře i s polohovkou (11.) a především s motýlem, na němž dokonce obsadil 6. místo. Při padesátkách kraulem i znakem pak finišoval ve třetí desítce celkového pořadí.

Valérie Damková (2014) jsme v konkurenci 60 soupeřek mohli nalézt většinou ve druhé desítce výsledkové listiny (50 m znak 14., 50 m prsa 16., 50 m kraul 16., 50 m motýl 12. Své nejlepší vystoupení si však nechala na úplný závěr, když na stovce polohově dohmátla 10.

Dominik Linzer (2014) se rovněž prezentoval velice nadějně s ohledem na budoucnost. 15. místo na znak, 17. na prsa a 16. v polohovém závodě hodnotíme i díky solidním osobákům s velkou spokojeností. Kraulová padesátka se sice nevydařila na 100 %, čemuž odpovídá 24. místo, ale zvládnutý závod na 50 m motýl a 11. místo vše vynahradil.

Maruška Galičáková (2014) na tom byla s osobáky podobně jako Dominik. V celkovém pořadí jsme ji nejvýše mohli vidět na 50 m motýl (13.), 18. pak finišovala ve znakovém závodě. Na polohovce a v kraulu se umístila ve třetí desítce, na prsa ve čtvrté.

Poslední účastnice a zároveň další z těch, které se závody mají zkušenosti i díky svým závodícím starším sourozencům, Viktorie Kubíková (2014), se představila v Brně ve třech závodech. Na znak, prsa i kraul skončila své účinkování okolo čtyřicátého místa. I u ní je znatelný progres, který především po technické stránce za poslední měsíce dosáhla.

8782_Vysledky_final.pdf (0.54 MB)

Tučňáček24 - pkboh.pdf (0.22 MB)

Zpět

Partneři a sponzoři

děkujeme naším sponzorům