Anička Kovářová na MČR dvakrát bronzová, Maty Menšík osm desetin od medaile

8.12.2023

Na víkendovém Zimním mistrovství České republiky dvanáctiletých v Kladně přidala Anna Kovářová další cenné kovy do své bohaté sbírky. I přes neustávající zdravotní potíže, které ji provázely celý podzim, doslova urvala dvě bronzové medaile na 100 a 200 m prsa. Jako už mnohokrát, rozhodly o jejich zisku Aniččiny největší zbraně, neutuchající touha, nezměrná bojovnost a mohutný finiš.

  Druhou Aničkou, která nás v Kladně reprezentovala, byla Anna Aradská. Na stovce polohově naše odchovankyně dohmátla 27., na čtyřnásobné trati pak své postavení o příčku vylepšila.

Nejlepší třináctiletí si dali dostaveníčko v Jihlavě. Prapor PK Bohumín nesl v popředí výsledkové listiny Matyáš Menšík. Ze svých pěti startů vytěžil tři umístění v desítce nejlepších. Na dvoustovce prsa jej z šestého místa dělilo od medaile titěrných 77 setin. Na čtyřstovce polohově dohmátl dokonce pátý. Prsová stovka v jeho podání stačila na osmé místo.

Stejně stará Julie Trachová závodila ve své nejsilnější disciplíně 50 m volný způsob. I když to po většinu její rozplavby vypadalo na vítězství a posun v celkovém pořadí někde kousek za top ten, smolný závěr ji stál cenné desetinky a zapříčinil propad na 24. pozici.

Poslední destinací, která hostila Zimní šampionát staršího žactva, byl Prostějov. V tradičním místě plaveckých závodů nás reprezentovala čtrnáctiletá kraulařka Eliška Figurová. Na nejkratším sprintu vylepšila 19. místem své kariérní maximum. Následně přidala 22. místo na kraulové stovce.

Celé zmiňované pětici gratulujeme a děkujeme za vzornou reprezentaci Bohumína. Jsme moc rádi, že jsme i v roce 2023 udrželi vysoký standard výkonnosti. Naši plavci opět sbírali po tuctech medaile na okresních i krajských přeborech. Pět nominovaných na žákovská mistrovství republiky a desítka účastníků Poháru České republiky je skvělou vizitkou práce našich reprezentantů i celého klubu. Nicméně vždy se dá udělat ještě víc a já věřím, že z letošní sezóny načerpáme víru v sebe a především motivaci dál tvrdě pracovat, nebo ještě přidat. Ostatně v příštím roce nás čekají velké výzvy. Pro ročníky 2011 až 2007 tou výzvou určitě bude i Letní olympiády dětí a mládeže  v Českých Budějovicích. Vedle plavání se budeme snažit o prosazení i do krajské reprezentace triatlonistů. Ostatně proč nevyužít zkušenosti z letních měsíců, kdy si po sezóně mnoho našich plavců právě tento sport zamilovalo.

PK Boh mčr Kladno.pdf (0.03 MB)

PK Boh mčr Prostějov.pdf (0.05 MB)

Vysledky_ZMCR_13_Jihlava (1).pdf (0.55 MB)

Zpět

Partneři a sponzoři

děkujeme naším sponzorům