Mladší žáci se představili na Pohárech ČR

6.12.2023

V sobotu 2. prosince se konaly Zimní Poháry ČR mladšího žactva. V Karviné se sešli nejlepší desetiletí plavci z Moravy, Slezska a části východních Čech, v Prostějově pak ti jedenáctiletí. Plavecký klub Bohumín nakonec reprezentovalo deset závodníků, kteří se dokázali nominovat a zároveň zůstali zdraví. David Adámek a Elen Pieranová takové štěstí bohužel neměli.

Nejlepší výsledky ze všech našich účastníků tentokrát zapsala desetiletá Eliška Kovářová. Mladší sestra vicemistryně České republiky, Aničky, jak na 50 tak 100 metrů prsa dohmátla 5. V prvním případě ji od medaile dělila pouhá půl vteřina. Elišku v Karviné pomyslně mezi desítku nejlepších doprovodili na stovce motýl startující Arteme Válek (6.) a Anna Le (8.). Solidní 10. místo v dvousetmetrovém závodě polohově vybojoval Antonín Oršulík. Nikdo další již v Karviné do „Top Ten“ nenakouknul, přesto ani Tomáš Křenek, Matyáš Herman a Anna Vrla v Karviné nezklamali. Trenéry potěšili především dosaženými osobními rekordy.

Rovněž v Prostějově pronikly naše svěřenkyně mezi desítku nejlepších. Sabina Dudková 5. místem na 100 m znak, 9. na 50 motýl a 10. na 100 polohově. Klára Šmuková pak 6. na padesátce motýlem a 9. na stejné vzdálenosti kraulem. Noelie Kubíková, nejlépe 17. na dvoustovce znakem, zaznamenala ve všech svých čtyřech startech výrazné zlepšení nejlepších osobních výkonů.

Všem účastníkům zimních pohárů děkujeme za příkladnou reprezentaci klubu a města a zároveň gratulujeme k dosaženým hodnotným výkonům.

Výsledky PKboh karviná.pdf (0.04 MB)

Výsledky PKboh Prostějov.pdf (0.04 MB)

Zpět

Partneři a sponzoři

děkujeme naším sponzorům